ChatGPT, gelecek hafta Android için kullanıma sunulacak, bugünden ön kayıt olabilirsiniz.

Posted by

ChatGPT, iOS için piyasaya sürülmesinden iki ay sonra, yaygın olarak kullanılan sohbet botunu yanınızda taşımak isteyen Android kullanıcıları için “ön sipariş” olarak kullanıma sunuluyor. Eğer iPhone sürümü kadar popüler olursa, önümüzdeki haftalarda büyük indirme rakamları görmeyi bekleyin.

chatgpt android

Tabii ki, herhangi bir mobil kullanıcı, ChatGPT veya diğer OpenAI araçlarına web arayüzü üzerinden erişebilirler. Ancak bu uygulamanın üstün deneyimi oldukça çekici duruyor. İlk haftada yarım milyondan fazla indirilen iPhone versiyonu, Threads gelene kadar herkesi etkilemişti.

Android üzerindeki ChatGPT uygulaması, işlevsellik açısından iOS sürümüyle neredeyse tamamen aynı gibi görünüyor. Yani web tabanlı sürümün çoğu özelliğini alıyor. Konuşmalarınızı ve tercihlerinizi cihazlar arasında senkronize etmeniz de mümkün olacak. Yani evde iPhone, işte Android kullanıyorsanız endişelenmenize gerek yok.

Tabii ki, tamamen aynı olmayacak, çünkü iki mobil işletim sistemi birçok yönden farklılık gösteriyor. Örneğin, iOS’teki Siri ve Kısayolların Haziran’da eklenenleri, muhtemelen geçiş yapmayacak, ancak Android kullanıcıları muhtemelen benzer bir şey alacaklar.

OpenAI, Twitter’da Android uygulamasının “gelecek hafta kullanıcılara sunulacağını” belirtti, muhtemelen önce ABD’de. Diğer ülkeler için herhangi bir plan belirtilmedi, ancak muhtemelen birkaç hafta veya ay sonra onlara da sunulacaktır. İlk sürümden bir hafta sonra on iki ülkede daha mevcuttu.

Uygulama kullanıma sunulduğunda bildirim almak için Play Store’da “ön kayıt” düğmesine basarak ön kayıt olabilirsiniz.

Daha fazla ChatGpt ile ilgili haber için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir