Facebook 3 Milyar Aylık Aktif Kullanıcıyı Aştı

Posted by

Meta’nın son üç aylık raporuna göre, Facebook ‘un aylık aktif kullanıcı sayısı 3 milyar dan fazla oldu. Bu oldukça etkileyici bir sayı. Genç kullanıcılar arasında popülerliği azalsa da, platform hala oldukça canlı durumda. Meta’nın WhatsApp, Instagram, Messenger ve şimdi de Threads’i içeren tüm uygulamaları üzerinde toplamda 3.88 milyar aylık aktif kullanıcıya ulaştı. Şimdi Bu neredeyse dünya nüfusunun yarısına denk geliyor.

facebook 3 milyar kullanıcı

Kilometre taşları eğlencelidir.. Ancak Meta ve yatırımcıları için belki daha önemlisi günlük aktif kullanıcıların artmaya devam etmesi. Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı 2.064 milyardan 2.037 milyara yükseldi. 2021’nin son çeyreğinde Facebook, ilk kez günlük aktif kullanıcı sayısında düşüş rapor etmişti.

Bu büyüme TikTok benzeri özellik olan Reels tarafından da teşvik edebilirler. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’e göre, Reels, uygulama ailesi genelinde günlük 200 milyar oynatma alıyor.

Instagram ile bağlantılı olan metin tabanlı sosyal platform Threads de Zuckerberg’in yorumlarına göre oldukça iyi bir durumda.

Zuckerberg “Uzun zamandır gördüğüm en heyecan verici yol haritasına sahip olduğumu düşünüyorum,” dedi. Meta’nın gelir düşüşleri yaşadığı bazı son kazanç çağrılarına kıyasla oldukça neşeli bir şekilde. Elbette “Başlangıçta olağanüstü bir büyüme gördük ve daha da önemlisi, beklediğimden daha fazla kişinin günlük olarak geri döndüğünü görüyoruz.”

Threads, beş gün içinde 100 milyon kullanıcıya ulaştı. Elbette, bu kişilerin hepsi sadık Threads kullanıcısı olmayacak. Ancak geçtiğimiz hafta, Zuckerberg, “on milyonlarca kişinin günlük olarak geri döndüğünü” açıkladı. Ve bu oldukça etkileyici. Sizce de Facebook için aylık 3 milyar giriş etkileyici mi? Yorumlara bekliyorum.

Daha fazla Facebook ile ilgili haber için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir