GitHub Copilot Chat, İşletmeler İçin Önizlemeye Sunuldu

Posted by

GitHub, GitHub Copilot for Business kullanıcılarına yönelik AI destekli kodlama sohbet botu GitHub Copilot Chat ‘in beta sürümünü kullanıma sundu.

GitHub Copilot Chat

GitHub, GitHub Copilot for Business kullanıcıları için GitHub Copilot Chat’in sınırlı bir halka açık beta sürümünü kullanıma sundu. Bu beta sürümü, kullanıcılara Visual Studio ve Visual Studio Code geliştirme ortamlarında bağlam açısından farkındalık sahibi, konuşma tabanlı bir programlama asistanı sunuyor.

Daha önce, GitHub Copilot Chat kapalı bir beta programı aracılığıyla kullanımdaydı. Copilot Chat, şu özellikleri içeriyor:

  • Belirli bir kodlama zorluklarına uygun olarak özelleştirilebiliyor. Ayrıca ipuçları ve çözümler için rehberlik ediyor.
  • Karmaşık kavramları anlayarak ve kod önerilerini açıklayarak kod analizi yapıyor. Ayrıca karmaşık kavramlar kolayca açıklıyor ve kod örnekleri sunabiliyor.
  • Sorun giderme, sorunları tanımlama, çözüm önerileri ve alternatif yaklaşımlar sunabiliyor.
  • Kod içindeki güvenlik sorunları için önerilen düzenliyor.

GitHub Copilot for Business kullanıcıları, beta sürümüne github.com üzerinden kaydolabilirler. Kullanıcılar, Visual Studio Code ve Visual Studio uzantıları aracılığıyla beta sürümünü kullanabilirler. GitHub’e göre, GitHub Copilot Chat kullanan geliştiriciler, basit komutlarla karmaşık görevleri gerçekleştirebilecekler.

20 Temmuz’da duyurulan beta, GitHub Copilot X’i kurumsallara getirme sürecinde ilk adım olarak hizmet veriyor. Ve geliştiriciler için üretken yapay zeka ve GPT-4 teknik önizlemelerini sunuyor. GitHub, GitHub Copilot Chat’in yalnızca bir sohbet penceresi olmadığını belirtiyor. Ayrıca geliştiricinin kodlarında gösterilen hata mesajları gibi bağlam bilgisine sahip olduğunu ifade ediyor.

Microsoft daha önce Copilot Chat’i Visual Studio Code üzerinde GitHub Copilot için önizlemişti. GitHub Copilot, genel olarak erişilebilir kodun kullanımında adaletsizlik ve yasallık konusunda endişeler ve bir dava açmıştır. GitHub, teknolojinin milyarlarca satırlık kod üzerinde eğitildiğini ve dünya genelinde yaygın bir şekilde kullanıldığını belirtmiştir.

Daha fazla github ile ilgili haberler için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir