Twitter, Doğrulanmış Kuruluşlar İçin İş İlanları Özelliği Hazırlıyor

Posted by

Twitter’ın, kuruluşların sayfalarında twitter iş ilanları yayınlayabilecekleri bir özellik üzerinde çalıştığı görülmekte. Sosyal medya devi ayrıca resmi bir @TwitterHiring hesabı oluşturdu, ancak henüz herhangi bir tweet atmamış durumda.

Twitter henüz iş ilanları özelliğini resmi olarak duyurmadı. Ancak bazı kuruluşların Twitter profillerinde iş ilanı yayınlamaya başladığını görebiliriz. İlgilenen adaylar, iş ilanlarına tıkladıklarında doğrudan şirketin web sitesine yönlendiriliyor ve pozisyon hakkında daha fazla bilgi edinip başvuru yapabiliyorlar.

twitter iş ilanları - Twitter Hiring

Uygulama araştırmacısı Nima Owji, özelliği ayrıntılarıyla gösteren bir ekran görüntüsü yayınladı. Ve sosyal medya devinin bu özelliği “Twitter Hiring” olarak adlandırdığı bildiriliyor. Ekran görüntüsüne göre, kuruluş hesaplarının açık pozisyonlarına yetenek çekmek için bu özelliği kullanabilecekler. Mavi tikli kuruluş hesapları profil sayfalarına en fazla beş iş ilanı ekleyebilecekler.

Ekran görüntüsü ayrıca Twitter’ın kuruluşların desteklenen ATS veya XML beslemesine bağlanarak tüm açık iş ilanlarını platforma aktarmalarına izin vereceğini gösteriyor. Böylece kuruluşlar iş ilanlarını Twitter’a dakikalar içinde ekleyebilecekler.

twitter iş ilanları - nima owji

Bu hamle, Twitter sahibi Elon Musk’ın Mayıs ayında özelliğe işaret etmiş olması nedeniyle süpriz değil. Bir kullanıcı, Twitter’ın arkadaşlık özellikleri eklemesi gerektiğini önerdiğinde Musk, “İlginç fikir, belki iş ilanları da” şeklinde yanıtlamıştı.

Bu yeni özellikle birlikte Twitter, LinkedIn ve Indeed gibi popüler şirketlere meydan okumayı hedefliyor. Ayrıca, Mayıs ayında Twitter, Musk’ın uygulamayı satın aldığı ilk satın alması olan bir işe uygunluk teknoloji startup’ı olan Laskie’yi satın almıştı. Bu satın alma, sosyal medya devinin bu özelliği geliştirmesine ve kullanıma sunmasına yardımcı olmuş olabilir.

Görünüşe göre kuruluş hesaplarının iş ilanları özelliğine erişebilmeleri için ücret ödemesi gerekmeyecek. Medya şirketi Workweek, iş ilanları özelliğine erişim sağladı. Ve CEO’su Adam Ryan, özelliğin Twitter’ın $1,000 aylık Verified for Organizations paketine dahil olduğunu belirtiyor.

Twitter kullanıcıları zaten tweetler aracılığıyla iş ilanları yayınlıyorlar. Ancak yeni işlevsellik platformun geniş kullanıcı kitlesine kolayca ulaşmasına yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir