Twitter, Android uygulamasını yeni X logosuyla yeniden markalandırıyor

Posted by

Twitter, süregelen marka değişiklik çabalarının son adımı olarak bugün Android uygulamasını ikonik kuş logosunu yeni X logosuyla değiştirerek güncelledi. Twitter yeni logo ile markalaşabilecek mi?

twitter yeni logo

Şirket aynı zamanda Google Play Store’daki uygulama listesini de yeni marka kimliğiyle güncelledi. Ve uygulama ekran görüntülerini siyah arka planlarla ve X logosuyla yayınladı. Sosyal ağ, bu ekran görüntülerinde herhangi bir Twitter markasının görünmemesine özellikle dikkat etti.

“X uygulaması, herkes için güvenilir dijital meydan okuma alanıdır,” diye açıklanan uygulamanın tanımında belirtiliyor. Şirket aynı zamanda kullanıcıların uygulama ayrıntılarında 3 saatlik video yükleyip izleyebileceğini de belirtti. Ancak Twitter Blue destek sayfasında abonelerin 2 saatlik video yükleyebileceği belirtiliyor.

Özellikle, şirketin Twitter Lite uygulamasında hala Twitter markasını koruyorlar. Ancak Mayıs 2021’de son güncellemesinin yapılması göz önüne alındığında, bu şaşırtıcı değil.

Bu haftanın başlarında, sosyal medya şirketi resmi kullanıcı adını @twitter’dan @X olarak değiştirildi. Ayrıca diğer ilişkili kullanıcı adlarında da “Twitter” adından vazgeçti. Orijinal @X’in sahibi olan Orange Photography adlı kurumsal fotoğraf ve video stüdyosunun sahibi Gene X Hwang, şirketin habersiz ve hiçbir tazminat olmaksızın kullanıcı adını alıp devraldığını TechCrunch’a belirtti. Ayrıca belirtmek gerekir Twitter yeni logo ile gayet şık duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Daha fazla Twitter ile ilgili haber için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir