WhatsApp yakında 15 kişiye kadar grup araması başlatabileceksiniz

Posted by

WhatsApp, grup aramalarını başlatırken seçtiğiniz 7 kişi sınırını yükselterek 15 kişiye çıkartıyor. Grup araması başladıktan sonra ise yine 32 kişiye kadar katılımcı katılabilecek.

WhatsApp, Meta’ya ait popüler mesajlaşma uygulaması, beta sürümünde yeni özellikler test etmeye devam ediyor. Son raporlara göre, WhatsApp iOS sürümünde yeni bir özellik daha test ediyor: Whatsapp Grup arama daha fazla katılımcı. Artık kullanıcılar Android için en son WhatsApp beta güncellemesi (2.23.15.14) ve iOS için WhatsApp beta güncellemesi (23.15.1.70) ile grup aramalarında 15 kişiye kadar seçim yapabilecekler.

whatsapp grup arama

WhatsApp’ta 15 kişiye kadar seçtiğiniz kişilerle grup araması başlatın

Önceden, grup aramalarında en fazla 7 kişiye kadar seçebiliyorduk. Ayrıca grup aramasını başlattıktan sonra ek katılımcılar ekleyebiliyorduk. Ancak bu güncelleme ile birlikte, kullanıcılar grup aramasını başlatırken kolayca 15 kişiye kadar seçim yapabilecekler. Ayrıca Grup araması başlatıldıktan sonra 32 kişiye kadar da katılımcı eklenmekte.

Güncellemenin amacı, kullanıcıların grup görüşmesi kurulumu sırasında daha fazla katılımcı seçmelerini kolaylaştırmak ve grup aramalarını daha büyük bir çevreyle gerçekleştirmelerine olanak tanımak. Bu yeni özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları, daha büyük gruplarla kolayca iletişim kurabilecekler. WhatsApp, beta testlerin tamamlanmasının ardından grup arama özelliğini tüm kullanıcılara sunmayı planlıyor.

Ayrıca Spesifik olarak, grup aramalarının 32’ye kadar katılımcıyı desteklediğini zaten biliyoruz. Ancak yalnızca 7 kişiye kadar bir grup araması başlatmak mümkün. Grup araması başlatıldıktan sonra ek katılımcılar yine de eklenebilmekte. Android için WhatsApp beta güncellemesi 2.23.15.14 ile kullanıcılar artık 15 kişiye kadar grup araması başlatabilirler.

Daha fazla Whatsapp ile ilgili haber için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir