Google, Windows Kullanıcıları İçin Yapay Zekâ Destekli “Nearby Share” Uygulamasını Yayınladı

Posted by

Google, bugün Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlar için Nearby Share uygulamasını resmi olarak kullanıma sundu. Bu kullanışlı uygulama, kullanıcıların telefonlar, tabletler, Chromebook’lar ve diğer cihazlar arasında dosya paylaşımını kolaylaştırıyor. Uygulamanın PC versiyonu, geçtiğimiz Mart ayından bu yana beta sürümü olarak kullanıcıların erişimine açıktı. Ancak artık tüm kullanıcılar için resmi olarak kullanılabilir durumda.

Google, beta sürümünün büyük bir ilgi gördüğünü açıkladı. Ve şu ana kadar 1.7 milyondan fazla kullanıcı tarafından yüklendiğini belirti. Ayrıca, uygulama piyasaya sürüldüğünden bu yana cihazlar arasında 50 milyondan fazla dosya transferi gerçekleştirdi.

Nearby Share

Resmi sürümle birlikte, Google “Nearby Share” uygulamasına yeni özellikler ekledi. Artık büyük dosyaların (video, klasör vb.) paylaşımının tahmini tamamlanma süresini görebilirsiniz. Böylece dosyanın ne kadar sürede karşı cihaza ulaşacağını önceden bilebilirsiniz. Ayrıca, cihaz bildirimlerinde paylaşılan dosyanın önizlemesini görebileceksiniz, böylece doğru dosyanın gönderildiğinden emin olabilirsiniz.

Google, Android cihazlar ve Windows PC’ler arasındaki paylaşımı daha da kolaylaştırmak için işbirlikleri yapmaya devam ediyor. Şirket, seçili Windows PC’lerde “Nearby Share” uygulamasını kullanıma sunmayı planlıyor ve yeni işlevler eklemek için kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alıyor.

Uygulamayı kullanmak isteyen Windows kullanıcıları, PC’lerinde WiFi ve Bluetooth özelliklerini etkinleştirmelidir. Ardından, bir dosyayı uygulamaya sürükleyerek veya dosyanın üzerine sağ tıklayarak “Nearby Share” seçeneğini kullanarak dosyayı yakındaki bir cihaza gönderebilirler. Dosyanın gönderileceği cihazın, gönderen cihaza en fazla 16 feet (yaklaşık 5 metre) uzaklıkta olması gereklidir.

Sonuç olarak Nearby Share;

Google’ın Windows için geliştirdiği bu uygulaması, dosya paylaşımını daha kolay, hızlı ve verimli bir hale getirerek kullanıcıların işlerini ve iletişimlerini kolaylaştırıyor. Özgün içerik ve kullanışlı özellikleri sayesinde, kullanıcılar arasındaki dosya paylaşım deneyimi daha da geliştiriliyor.

İlginizi Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir